Spokojné bábätko = spokojná mama

Publikované: 22. marca 2018

Spokojné bábätko = spokojná mama

Každá mamina sa teší keď má zdravé, šťastné, usmievavé bábätko. S mrzutou náladou a nepohodou dieťatka nastáva aj u mamy dosť veľká nepohoda. To pozná asi každá mama. Najhoršie je keď sa z ničoho nič usmievavé bábo zmení na mrzutý uzlík a pritom ste mu dali všetko. Je prebalené, napapané, odgrglo si, dosť spinkalo a ešte nie je čas na spánok a napriek tomu niečo nie je v poriadku.

Keď sa to u nás stalo prvýkrát, nevedela som si to vysvetliť, až kým som malému nedala dole plienku a zadok celý červený. Vždy v každej situácii som sa snažila opakovať si, len žiadna panika, hoci tá smutná anjelská tvár nenechá ani srdce ani rozum nepohnuté.

Žiadna panika. Umyť zadoček v teplej vode. Jemne osušiť, nechať trochu prevetrať, ale zasa aby neprechladol. A natrieť. Na trhu je veľa možností, len aby zabral, nech je poklad opäť v pohode. Dokonca aj plienky zaručujú sucho a pohodu vášmu bábätku. Realita je však taká, že plienková dermatitída sa u detí objavuje často a každá mama chce tento problém vyriešiť čo najskôr.

Ja som niekoľko dní opakovala postup popísaný vyššie. Okrem toho som častejšie prebaľovala, umývala, používala bio lampu, a natierala. Vyskúšali som viacero možností zinková masť, Bepanthen, Imazol krémpastu, no nie vždy to zaberalo ako som si priala a ako si prial môj malý syn.

Presne v tomto čase sa mi prvýkrát dostal do rúk Coresatin krém a povedala som si, že vyskúšam. Našťastie pomohol.

Plienková dermatitída je zápal kože spôsobený kontaktom s močom, zvyškami mydla a detskej kozmetiky a mechanickým dráždením plienok citlivej detskej pokožky. Pokožka bábätka je oveľa citlivejšia ako je koža dospelého človeka a teda náchylnejšie.

Vlhké prostredie a narušená pokožka sú ideálnym prostredím pre šírenie kvasiniek a baktérií a môže dôjsť k sekundárnej infekcii. Coresatin so svojou účinnou látkou chlórhexidín diglukonátom účinne dezinfikuje pokožku bábätka, jeho zloženie však zabezpečí aj optimálnu starostlivosť – podporuje obnovu funkcie kožnej bariéry a teda aj optimálnu hydratáciu. Navyše Coresatinové krémy obohatené či už o propolis alebo aloe vera urýchľujú zahojenie podráždenej pokožky. Na dlhodobú prevenciu je možné použiť Coresatinové mlieka – Coresatin Lotion, Coresatin Barrier P Cream, ktoré pomáhajú zlepšovať a udržať efektívnu funkciu kožnej bariéry.

spokojné dieťatko

A naozaj nie je nad spokojné bábätko, lebo keď je spokojný malý poklad, tak spokojná je každá mama.

Chráňte pokožku Vášho dieťatka

Pozrieť ochranné krémy

Zdieľať článok

Komentár

 • Stevo Odpovedať

  Dobry den,
  ja som sa stretol s vyrobkami Coresatin asi pred styrmi rokmi na veltrhu v Mnichove a doniesol som si odtial vzorky. Spociatku som to bral ako dalsi z mnozstva vyrobkov, ktory riesi viacere druhy koznych problemov ako lupienka, dermatitidy a podobne, ale vyskusal som ho. Konkretne Coresatin allantoin a bol som velmi spokojny s vysledkom. Mavam caste zapaly koze a ekzemy podobajuce sa lupienke s tym, ze sa mi to opakuje. Po par dnovom natierani mi tieto prejavy vyrazne ustupili a stratili sa mi. Nepotreboval som pouzivat kortikoidne kremy, ktore som v nutnych pripadoch pouzival.
  Manzelka to nasledne zacala pouzivat aj pri detoch jednak pri prebalovani ako ochranny krem, alebo ked sa detom vyskytli vyrazky najmä v okoli ust a na tvari zo spinavych ruk. To im po dvoch troch natretiach krasne ustupilo a zmizlo. Jednoznacne mozme odporucit.
  Som rad ze sa to do kupit uz oficialne aj na slovensku. Zatial som to kupoval v zahranici.

  4. októbra 2018 at 15:42

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Súhlas s ochranou osobných údajov je povinný.

*

Súhlasím so spracovaním osobných údajov


Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".